Ekim Ayı YKS Çalışmaları- TYT konuları bitmeli mi?

Ekim ayı geldi, geçiyor. 12. sınıflara okullar açıldı ama belirsizler sürüyor. Ancak bizim için önemli olan yks’yi, hep aklımızda tutmalıyız. Artık başlamayanlar varsa da bir an evvel konu çalışmalarına başlamalıdır. Şimdi tekrardan ayağa kalkma, dirilme vakti. Başla ve harekete geç!

Öncelikle TYT deneme yapmaya başlamadıysanız bir an evvel başlayın. Mutlaka arkasına analiz yapmayı unutmayın! Hangi testlerde eksiğiniz daha çok görmüş olursunuz. Yeni başlıyorsanız da hiç sorun değil. TYT konu listesini alın önünüze. Her güne en az 2 en fazla 4 olmak üzere konu çalışmaları ekleyin. Her konudan sonra da en az 80 soru en fazla da bir soru bankasından bitirmeyi hedefleyin.

Ayda bir yada haftada bir konu tekrarları da eklerseniz iyi olur. Çünkü tyt konuları ne kadar çalışsanız tam oturmadığını hissedebilirsiniz. Yavaş da çalışsanız hızlı da çalışsanız unutmak insani doğal bir süreç. Bu yüzden tyt konuları için tekrarı yapmak konuların uzun süreli hafızaya girmesi için önemlidir.

 TYT eksiğini kapatanlar özellikle de mezunlar, AYT konu çalışmalarına başlayabilirler ve AYT çalışırken MEB kitaplarını kullanmayı da öğrenmelisiniz.  

Instagram paylaşımları için burayı ve sitemizin iletişim kısmını ziyaret edebilirsiniz.