Şubat Ayı TYT Konu Çalışma Nasıl Olmalıdır?

tyt konu çalışma

Sevgili YKS öğrencileri… Şubat ayı geldi. Ara tatil geçti. Mezunlar için zaten ara tatil diye bir şey yoktu. Çoğu öğrenci Şubat ayına kadar TYT konu çalışma işini ya bitirmiş oluyor ya da birkaç konu eksiği kalmış oluyor. Eğer sizlerin konu eksiği fazlaysa bir-iki hafta içinde acilen kapatmaya çalışın. Eğer ki AYT konularına hiç başlamadıysanız TYT konu bitirme hevesinizden vazgeçip bir an evvel ders programlarınıza AYT konularını ekleyin.

12. sınıf öğrencileri, İlk dönem gördükleri AYT konularını ara tatilde çalışmadıysa mutlaka ikinci dönemin ilk haftasında çalışarak tekrar yapmalıdır. TYT konularını dershane veya kursa giderek gören 12. sınıf öğrencileri hem genel hem de alan deneme analizleri yaparak eksikleri tespit edip acil olanları öncelikli olacak şekilde çalışmalıdır. Eksik konu çalışması nasıl yapılacağına dair paylaşımlar da yapmayı düşünüyorum.

Mezunlar, hangi sistemle gittiği önemli olmakla beraber eğer dershaneye gidiyorsa dershane ödevlerini bitirmekle yetinmemelidir. Hem genel hem de alan deneme analizleri yaparak eksikleri tespit ederek eksik konu çalışmaları da mutlaka yapmalıdır. Bu sadece TYT konu çalışma gibi algılanmasın. AYT’den de görülmesine rağmen unutulan konuları pekiştirmek için konu tekrarı+ soru çözümü şeklinde çalışmalar mutlaka yapılmalıdır.

Şubat ayıyla beraber TYT netlerinde büyük değişikliklerin olmayacağını, programların %80-90 AYT konu çalışma şeklinde ayarlanması hem 12. sınıf hem de Mezunlar için önemlidir. TYT nankör bri sınavdır. Çok fazla takılıp tekrar tekrar bakmaya gerek yoktur. AYT’den daha çok kaynak bitirerek daha iyi sonuçlar elde etmek sizlerin elinde sevgili gençler.

Instagram paylaşımları için burayı ve sitemizin iletişim kısmını ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir