YKS Ara Tatil Kampı

Sevgili #yks2020 gençliği ara tatile girdik ama siz tatil değilsiniz. O ara sınıflar için. Sizin için çoğu yerde ara tatil için kamp tabiri kullanılan aslında yoğun çalışma dediğimiz bir dönemdesiniz. Ders programı gibi ara tatilde yapılacak yoğun çalışma da kişiye özel olmalıdır. Ancak ara tatil için hiçbir fikri olmayanlar için genel tavsiyelerde bulunacağım.

📍 İstediğiniz bölümle ilgili tyt net hedefinizin %80ini yapabiliyorsanız ara tatilin ilk haftası en az 3 tyt denemesi ve deneme sonucunda farkettiğiniz en az 15 tane eksik konu çalışması yapmanızı tavsiye ederim. Tabiki çalıştığınız konulardan da bol soru çözmelisiniz. İkinci hafta ise şimdiye kadar çlıştığınız ayt konularını tekrar çalışıp yine bol soru çözmelisiniz.

📍 YKS de istediğiniz bölümle ilgili tyt net hedefinizin %80inden daha düşük netler yapıyorsanız o zaman ortalama 10 gün boyunca eksik konu çalışmaları yapacağınız bir program oluşturmalısınız. 3 tyt denemesi yapıp yanlış ve boş bıraktığınız konulara çalışmalısınız. TYT ye tekrar dönmemek üzere sağlam bir çalışma yaparsanız mutlaka net artışları yaşarsınız.

Deneme analizleri ara tatil için olmazsa olmaz. Denemede en çok yanlış ve boş çıkan konuları tespit etmelisiniz. Tespit ettiğini konuları eksik konu listesi yaparak hafta içine her güne üçer tane düşecek şekilde dağıtmalısınız. Her çalıştığınız keisk konudan sonra da ya bir soru bankası bitirmeli yada en az 100 soru çözebilmelisiniz. Tabiki çözemediğiniz yanlış ve boşları kontrol edip çözümlerini de mutlaka öğrenmelisiniz. Bunun için çözümlü soru bankaları kullanabilirsiniz. Çeşitli Soru çözdürme uygulamaları da var bunun için. Öğretmenlerinize sorma imkanı varsa en uygun olanı bu olur ama çok zaman kaybettirebilir.

Şubat tatili yada ara tatil dediğimiz bu dönemi özellikle bireysel çalışma ve eksik konuları tarama olarak geçirmenizi tavsiye ederim. YKS hazırlığı için sağlam bir kamp yapmak için süslü kurumlara para saçmanıza hiç gerek yok. Yeterki bilinçli çalışmayı öğrenin. Gerisi sizde…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir