YKS Online Koçluk

online koçluk

YKS Online koçluk hakkında tecrübeme güvenebilirsiniz. 11 yıldır, 12. sınıf ve mezun öğrencilerin üniversite sınavına hazırlık yolculuğuna eşlik ediyorum. Bu konuda gerekli eğitimleri almış olmak ve tecrübeli olmak çok önemlidir. Deneme analizi, süre kontrolü, bireyi tanıma teknikleri, ders çalışma programı hazırlayıp takip etme süreci, etkili çalışma yöntemleri ve tabi ki öğrenme psikolojisini bilmek…

online koçluk

Çok fazla kriterin etkili olduğu üniversite hazırlığı, online yks koçluğu alarak daha etkin hale gelmektedir. Bugün pek çok mezun öğrenci online koçluk + youtube + soru bankası şeklinde Türkiye dereceleri bile çıkartıyor. Hem boş yere dershane, özel ders masrafından kurtulmak, hem de etkin çalışmak için son yıllarda online koçluk hakkında farkındalık yaratılmıştır.

YKS Online Koçluk nasıl yapılır?

YKS Online koçluk için haftalık telefonla sesli veya görüntülü konuşma yapıyoruz. H aftalık görüşme sonrası öğrenciden günlük rapor isterek günlük takibini de yapıyoruz. Takip ettiklerini ve programı mantıklı bulan öğrenci düzenli ders çalışma alışkanlığı kazanıyor. Düzenli ders çalışma alışkanlığı kazanınca da başarı zaten çalışıyor. Tabiki lütfen ayrıntı da var. Deneme analizi ve öğrenme stilinizi tespit ederek çalışmalarınıza yön veriyoruz. Hollanda mesli Eğilim Envanteri, Öğrenme Stilleri, Burdon dikkat testi, Fonksiyonel olmayan düşünceler ölçeği gibi bir çok bireyi tanıma vardır. Bu test veya formları uzmanlıkları olan psikolojik danışmanların uygulaması ve yorumlaması gerekir.

Aynı zamanda TYT denemelerinde süre kontrolü, turlama tekniği, öğrencinin seviyesine göre kitap-yayın tavsiyeleri, ders programı hazırlamak koçluk kapsamındadır. YKS koçluğu altında öğrenci psikolojik durum kontrol altında tutmak ve burada psikolojik neden yapabilecek beceriler de koçluk için gerekli. Çünkü YKS hazırlığı yapan öğrenci aile, arkadaş, öğretmen baskısı yanında içsel bir baskı da yaşar. Bu da kaygı yaratır. Öğrenci, bu kaygıyla nasıl baş edeceğini öğrenmesi için tecrübeli bir psikolojik danışmana bir koça ihtiyaç duyar.

Detaylar hakkında mutlaka görüşelim. @yks.rehberlik

Online yks koçu arıyorsanız mutlaka bilgi alınız 506 8010871

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir