Mart Ayı AYT Konu Çalışma Nasıl Olmalıdır?

Merhaba Sevgili YKS Gençliği… Mart ayı kesinlikle AYT ayıdır. Daha önceki paylaşımlarımda da belirttiğim gibi ayt konu çalışma Mart için çok kritik. Çünkü kalan 3,5 aylık dönemde daha çok ayt çalışıp, ayt konularını en azından yarılamış olanlar herkesten bir adım önde demektir.

ayt konu çalışma

Tabiki herkesin ders çalışma programı farklı. Sınava hazırlık sürecinde 12. sınıf veya mezun olabilirsiniz. Ancak 4 yıllık lisans bölümlerini hedefliyorsanız hangi durum veya şartta olursanız olun program yaparken ayt konu çalışmasına çokça yer vermelisiniz.

AYT konu çalışması yaparken notlar çıkarıp, detaylıca çalışmalısınız. Üstün körü yapılacak her çalışma daha sonradan bir kolonya etkisiyle çabucak buharlaşacak yani unutulacaktır. O yüzden yetişmeyecek kaygısıyla konuları hızlı geçmeyin. Tabiki gereğinden fazla, örneğin bir konuyu bir hafta çalışmak gibi süreci sündürmeye de gerek yok. Her çalıştığınız konudan sonra da en az 1 soru bankasından testlerini çözmelisiniz. Çözemediklerinizin de çözümlerini inceleyerek veya öğretmeninize sorarak muhakkkak öğrenmelisiniz. Böylelikle sınava kadar ayt konu çalışma olayını bitirmiş ve en hazır şekilde YKS’ye girebilirsiniz.

Instagram paylaşımları için burayı ve sitemizin iletişim kısmını ziyaret edebilirsiniz.