Mayıs Ayı YKS Çalışmaları Nasıl Olmalıdır?

Merhaba gençler. Mayıs ayı geldi ve enteresan haberleri de birlikte getirdi. Önce YKS tarihi değişecekmiş diye duyum aldık. Twitter’da etkinlik yapıp #ykstarihinedokunma dedik. Ancak maalesef tarih değişti. 27 Hazitan’da TYT, 28 Haziran’da ise AYT ve YDT sınavları yapılacak. Artık bu gerçeği de kabullenerek mayıs yks çalışması başlasın diyelim…

mayıs yks çalışması

Mayıs YKS Çalışması nasıl olmalıdır?

Tabiki konuların bittiği bir ay olmalıdır. Varsa eksik konularınız acilen bitirmeye odaklanıp Haziran’a konu bırakmamaya gayret gösteriniz… Haziran’a konu kalsa bile çok az olmalı ki deneme ve çıkmış soru çözümü ağırlıklı bir çalışma yapabilesiniz.

Eğer ki konular bitmiş ise konu tekrarları yapmalısınız. Deneme analizi yaparak eksik ve unutulmuş konular tespit edilmeli ve bu konulara ders programınızda yer vermelisiniz. Hatta çözülemeyen soruları analiz edip en çok hangi tip sorularda takıldığınızı görüp onların üstüne gitmelisiniz. Bu şekilde çözdüğünüz soru sayılarını da arttırdığınızı düşünürsek piyasada görmediğiniz soru ve çözümü kalmayacaktır. Bu da sizi sınava en hazır şekilde girmenize yardım edecek.

Deneme sıklığını konuları bitmiş öğrenciler artırabilir. Ancak konuları henüz bitmemiş öğrenciler haftada 1 deneme yapmakla yetinmelidir. AYT Denemesi başlamayan varsa acilen başlamalıdır. Çünkü AYT konularında daralma oldu ve yeni duruma göre deneme yapıp durumunuzu analiz etmek zorundasınız.

Bu zorlu günlerde kalan zamanı değil, kendi performansınızı sorgulamanız faydanıza olacaktır. Sizleri seviyorum gençler. Bu sene bu iş bitecek inşallah.