SON 1 AY YKS ÇALIŞMA PROGRAMI

Sevgili gençler, artık son düzlüğe girdiğimiz şu günlerde kimimiz gergin bir bekleyiş içinde, kimimiz ise yks çalışma programına odaklanmış hedefe doğru ilerlemekte. YKS Çalışma, ne olursa olsun son anda ani değişiklik ve duygusal kararlar vermemeliyiz. Mantıklı olan ve tecrübesine güvendiğimiz öğretmen veya öğrenci arkadaşlarımızla görüşebiliriz. Son kararı da yine kendimiz verip son güne kadar son gücümüzle mücadeleye devam edebilmeliyiz. Böylelikle bir yılın veya birkaç yılın emeğini boşa geçirmeyip son 1 aylık çalışma ile de muhteşeme bir final yapmak içten bile değil…

yks çalışma

Sınavın psikolojik hazırlanma süreci, en az bilişsel süreç kadar önemlidir. Hedefe yakın olduğunuz bu günlerde morali yüksek tutmak gerekiyor. Ancak çalışmaları da arttıracak istikrarlı olarak sürdürmek gerekiyor. Eksik kapatmaya devam edilmeli ancak deneme çözerek de sınavın bolca provasını yapmak akıllıca olacaktır. Sınav yerleri açıklanınca mutlaka sınav yerinizi de görüp psikolojik süreçte kendinizi hazırlamalısınız.

Deneme ne kadar çözmeliyiz?

Bu süreçte sadece deneme çözmek de doğru değildir. Genel Deneme, Branş Denemeleri, Soru Bankası, Çıkmış Sorular ve Video Dersler gibi ihtiyaca yönelik karma bir program daha gerçekçidir her zaman.

Tabii ki tavsiye, rehberlik ve danışmanlık kişiye özel olmalıdır. Ancak genel bir şablon vermeyi de uygun gördüğüm için yapılması gerekenleri paylaşmak istedim sizlerle.

Konularını bitirmiş olanlar:
Bugünden itibaren her sabah deneme yapmanızı tavsiye ederim. Deneme sonrası analiz ve belirlediğiniz konularda birkaç konu tekrarı yapılabilir. Düzenli olarak geometri, paragraf, problem de çözülebilir. Her gün belirlediğiniz bir yada iki branş denemesi de ekleyebilirsiniz. Programınıza çıkmış soruları da eklemelisiniz. Özellikle son 5-10 yıl.

Konularını henüz bitirmemiş olanlar:
Haftada bir tyt, bir ayt deneme yapmanızı tavsiye ederim. Sınava 2 hafta kala her gün deneme yapabilirsiniz. 2 hafta içinde eksik konu çalışmalarını günde en az 3 kere olacak şekilde bitirmeyi hedefleyin.

Düzenli olarak geometri, paragraf, problem de çözülebilir. Her gün belirlediğiniz bir yada iki branş denemesi de ekleyebilirsiniz. Son iki hafta deneme sonrası programınıza çıkmış soruları da eklemelisiniz. Özellikle son 5 yıl.

Instagram paylaşımları için burayı ve sitemizin iletişim kısmını ziyaret edebilirsiniz.